Най-бързите около Витоша

0

Този уикенд на Витоша се проведе едно от най-популярните състезания за бягане и колоездене в страната – обиколката на планината. Както и миналата година, участниците бяха разделени на скороходци и колоездачи.

Снимка: Витоша 100

Първо, рано сутринта в събота, стартираха велосипедистите, а в полунощ на същия ден и маратонците. Имаше хора, които успяха да участват и двете дисциплини и направиха т.нар. дуатлон.

От колоездачите стоте километра около Витоша успяха да направят 1090 мъже и 109 жени. Най-бързи при тях бяха:

Ивета Алексиева – 5:23 часа

Реално само Тодор Ангелов успя да мине трасето за по-малко от 4 часа и съвсем заслужено си спечели първото място сред колоездачите. Макар и да не класира в челната тройка, трябва да се отбележи участието и на 13-годишния Гавраил Стефанов, който направи обиколката за 4:53 часа и така се класира на 37-мо място. В състезанието се включи и един столетник, но не човек, а велосипед. За близо 14 часа с него Витоша обиколи Евгений Апостолов.

По същото трасе, но в полунощ, потеглиха скороходците. От тях успяха да финишират 296 мъже и 74 жени.

Нина Енчева – 09:25 часа

Победителката при жените Моника Филипова вече ви представихме с интервю с брой ПРОЛЕТ 2015 на списание 360°. Там тя ни разкри част от тайните на подготовката си, която включва около 50 км бягане седмично по пресечен и планински терен.

Най-тежкото изпитание обаче беше за хората, които решиха да обиколят Витоша два пъти – веднъж с колело и още веднъж пеша. В дуатлона, разбираемо, имаше по-малко участници и финиширали, но тези хора са истински герои. Двойната обиколка на планината успяха да направят 31 мъже и 5 жени.