6 български деца = 9 медала

0

Board Rider
Снимка: фейсбук страница Board Rider

Страхотни новини пристигнаха от клубовете Board Rider и Спорт Екстрийм, чиито състезатели участваха в два старта в надпреварата по сноубордкрос в Кютай, Австрия.

Кристиан Василев, Савина Димитрова, Теодора Илиева (СК „Борд райдър“), Албена Шишманова, Филип Шишманов и Влади Камбуров от (СК „Спорт Екстрийм“) спечелиха общо 9 медала в оспорваните международни състезания.

Два златни медала спечели Кристиан Василев, който кара в конкурентната категория U14. В същата възрастова група, но при момичетата два златни медала спечели и Албена Шишманова.

Теодора Илиева също успя да спечели две призови места в категория U16 – второ място в първия ден след фотофиниш с представителка на Австрия и първо място във втория ден на състезанието. В същата възрастова група Савина Димитрова се нареди на 4-о място в първия ден (второ в нейната възрастова група U14) и взе сребърен медал през втория ден (в група U14).

При юношите още се състезава Влади Камбуров, който и двата дни зае 15-то място в класирането. Филип Шишманов си тръгна с едно трето и едно пето място във възрастова група U16.