Първото състезание по ски крос за деца

0

На 9-и март се проведе първото в България състезание за деца в дисциплината ски крос. Пампорово беше домакин, а над 30 участници между 12 и 16-годишна възраст от различни клубове в страната премериха сили в надпреварата. Състезанието беше част от ежегодно провежданата ски купа „САГ“, с организатори – ски клуб „Тракия-САГ“ и ски курорт Пампорово-Мечи чал.

Състезание по ски крос за деца

Надпреварата в дисциплината ски крос се проведе в рамките на три дни, чиято програма включваше две официални тренировки, квалификации и финали.

Трасето

В изграждането на 385-метровото трасе взеха участие треньорът на Националния отбор по ски крос – Георги Моллов, както и Виктор Димитров, Ема Паунова и Даниел Ангелов. То беше съобразено с възможностите на състезателите между 12 и 16-годишна възраст.

Класиране

Три категории излъчиха победители в надпреварата. При момчетата U14, U16 най-добри резултати постигнаха Боян Йотов, Иван Митев и Иван Главчев. В класирането  при момчетата U12 на почетната стълбичка се качиха Владимир Кърнолски, Георги Трифонов и Даниел Христов. А при момичетата U12 призовите места заеха Стефани Вълева, Юлия Златкова и Борислава Сакалиева.