Supercross Sofia 2015: Джъстин Брайтън на върха

0

Сподели

Shares

Малко повече зрители и доста по-големи емоции предложи втория ден от атрактивната надпревара Supercross Sofia 2015|The Battle Begins в Арена Армеец. Триумфът във втория старт бе на Джъстин Брайтън с КТМ. Всъщност, тримата пилоти от първия ден отново бяха на подиума, но с разменени места. Победителят от вчера – Уестън Пайк с Yamaha се класира втори, а трети бе Малкълм Стюърт с Honda.

Supercross Sofia 2015Сценарият на състезанието беше същият представяне, квалификации, състезания на малчуганите в клас МХ65, Hot Laps и Bracket Race и финал за най-бързите. Първата квалификация спечели Джъстин Брайтън с КТМ1 следван от Уестън Пайк, Джош Хенсън и Юрген Вайбо. Единственият наш пилот на трасето – Стоян Рашков с Yamaha не сколаса да влезе в топ 4. Четиримата други, класирали се финала от Q2 бяха Малкълм Стюърт, който взе холшота, поведе и бе лидер до финала, а след него завършиха и влязоха на финала Фил Николети, Брайън Хсю и Александър Хой. В надпреварата „Последен шанс“ за влизане във финала победата отиде при опитния, 43-годишен ветеран Майк Браун с Husqvarna. След него бяха Филип Егерс и Майкъл Картенберг. Стоян Рашков също участва в тази серия, но не попадна в топ 4, но поне видя финала, за разлика от първия ден на надпреварата.

В двете серии на малчуганите – МХ65 две победи днес спечели Андонис Сагмалис, който надделя над шампиона на България в този клас Кристиан Иванов и на Източна Европа Димитър Грозданов. Малките пилоти бяха наградени от Джъстин Брайтън – един от най-добрите пилоти в АМА Supercross, който по-късно грабна и победата.

Supercross Sofia 2015

Особен интерес предизвикаха надпреварите Hot Laps и Bracket Race. В спринтовите обиколки най-бърз с време 21,2 сек. бе Джъстин Брайтън, а след него бяха Уестън Пайк – 21,4 сек., Малкълм Стюърт – 21,5 сек. и Брайън Хсю със същото постижение. След това започнаха сериите от по трима пилоти. Първата спечели Брайтън, втората – Пайк, третата – Стюърт, а четвъртата – Хсю. На полуфиналите жесток дуел направиха Пайк и Стюърт, който спечели срещу оспорваната съпротива на съперника си. Другият финалист бе Джъстин Брайтън, който победи германецът от тайландски произход Брайън Хсю. Брайтън победи на финала Стюърт, като взе холшота. Лидер обаче стана Малкъм Стюърт. Той обаче направи грешка, падна и победата отиде при Брайтън, който добави една точка в актива си.

Утешителната серия взе Кристиан Хосфелд, който водеше битка със сънародника си Оливър Каас. Каас обаче падна и победата без трудности взе Хосфелд, следван от Кристоф Шад. Стоян Рашков отново стигна до финала шести.

Финалната надпревара от 20 обиколки бе достоен завършек на надпреварата. Джъстин Брайтън стартира отлично и се закрепи в челото на колоната, като дръпна напред и не позволи на преследвачите да го догонят. Уестън Пайк положи усилия да настигне лидера, но без успех. Малкълм Стюарт се активизира в средата на дистанцията, но се оказа, че е закъснял с атаката. Така той стана трети, а тримита американци сложиха на ръката си по още един часовник от марката „Жак Льоман“.

Повече за събитието можете да намерите тук.