Николай Михайлов спечели Изкачването на Витоша

0

Сподели

Shares

205 колоездачи взеха участие в проведеното в събота Изкачване на Витоша. Очаквано, победата спечели най-добрият ни състезател в момента Николай Михайлов.

Балканският шампион на часовник и участник в приключилото наскоро „Джиро д‘Италия“ преодоля дистанцията от 20 км за рекордното време от 49:28 минути. Втори завърши миналогодишният победител Евгени Балев (50:01).

При жените титлата си от миналата година защити Ивета Алексиева с време от 1:09:44 ч.

В Изкачването взеха участие известни лица и от други спортове. Сноубордистката Александра Жекова финишира седма при жените (1:44:50 ч.) в първото си колоездачно състезание. Бившият футболист Стойко Сакалиев също се поти по шосето от резиденция „Бояна“ до хижа „Звездица“.