Дата на събитието: 31.08.2014

Сподели

Shares

10431323_10152613107820802_4608130656663726072_o

Трасето на приключенското планинско състезание XCo Adventure Cup 2014 ще бъде още по-интересно тази година. Една от причините за това е неговият автор – Кирил Николов – Дизела. След четири победи в състезанието, организаторите повериха на Дизела тежката задача. Подробностите за трасето ще се пазят в тайна до деня на старта.

XCoCup2013_Map

Екстремното състезание на България ще се проведе традиционно от 19-ти до 22-ри септември. Феновете на приключенията на открито могат да се регистрират в уебсайта на събитието до 31 август 2014 г. А тези, които се го направят до 31 юли, ще получат намаление от таксата за участие – 75 лв. за участник. За записалите се след тази дата таксата е 100 лв. Първите 20 отбора вече се записаха.

AdventureCup2013_Pluvane

Състезанието е отворено за всеки, който има добра физическа подготовка, умее да работи с карта и компас и да се придвижва сигурно в планински терени. Регламентът изисква основни познания в скално катерене, спускане на рапели, колоездене, плуване и гребане. Всички екипи са от двама души, като фокусът е върху партньорството – никой не може да финишира сам, нито да се отделя от съотборника си на повече от 100 м по време на надпреварата.

Вижте част от интервюто, което създателя на трасето – Дизела ни даде за летния брой. Цялото интервю чтете в списанието.

AdventureCup2013_SkalnoKaterene

В продължение на 3 дни участниците трябва да преминат над 200 км някъде в България. Миналата година, от 29 стартирали отбора едва 7 успяха да преминат през всички изпитания по маршрута и да финишират успешно.

AvtentureCup2013_NightMap_Small

За XCo Adventure Cup:
От 2010 г. XCo Adventure Cup възстанови екстремните планински състезания от Adventure Race тип в България. В световен мащаб тези състезания са изключително популярни – емблематични примери са Discovery Eco Challenge, Abu Dhabi Adventure Challenge, XTerra.
Миналата година победители станаха ориентировачите Кирил Николов и Иван Сираков, които преминаха трасето от 210 км в района на гр. Земен и планина Осогово за чисто време 29 часа и 25 минути. Живото проследяване в уебсайта на състезанието – http://www.adventure-cup.xcosports.com позволи на над 5 000 почитатели от 38 страни да знаят къде и как се движи всеки отбор, кога се е загубил и кога финишира.
За изминалите четири години над 160 състезатели преминаха успешно по трасетата на състезанието и усетиха тръпката от борбата за оцеляване сред природата.