Най-тежкото ендуро състезание в света

0

Erzberg Rodeo 2009

Българинът Ангел Минков с Yamaha YZ450F, взел участие с тима на „Crazy Job Bulgaria“, се класира на 74-то място от 500 стартирали състезатели в най-тежкото ендуро състезание в световен мащаб „Ерзберг Родео”. Събитието се проведе за 15-ти път от 11 до 14 юли 2009 в Австрия.

Надпреварата се провежда на територията на желязна мина, известна още като „Железния гигант“, до австрийското градче Айзенерц. Трасето е с дължина 32 км и трябва да се премине в рамките на 4 часа контролно време.
1500 състезатели от 33 страни и 4 континента участваха на „Ерзберг Родео” 15 и всеки един от тях допринесе много, за да го превърне в епицентър на международното общество по офроуд мотоциклетизъм през 2009 г.

След старта на всичките 1500 участници само първите 500, класирали се в пролога, получиха шанс да стартират и на следващия етап. А само 21 състезатели от 11 националности успяха да завършат най-трудното мотосъстезание в света!

За трета поредна година победител стана полякът Теди Бласузиак (KTM), който успя да финишира 40 минути пред заелия второ място англичанин Греъм Джарвис (Шерко). „По-тежко и трудно от което и да е друго, в което съм карал някога“ – това са първите думи на Теди Бласузиак след достигането на арката на Ред Бул на „Ерзберг Арена”.

Освен Ангел Минков, участие взеха и други българи. Георги Тодоров – Кокера (КТМ 450 EXC) завърши на 373-то място заради изпусната контрола. На миналогодишното издание той финишира 128-ми. Данчо Йорданов (КТМ 530 EXC) зае 294-то място, достигайки до 4-та контрола, а дамата Ива Станоева(Honda CRF250X) завърши 13-та от 31 стартирали жени.

Всички състезатели представляваха България с тима на Crazy Job – Стара Загора.