Състезателите показват чудесни резултати на международни състезания

0

състезателите на СК “Борд Райдър” в Gargellen, Австрия
Състезателите на СК “Борд Райдър” в Gargellen, Австрия (снимка: BoardRider)

От 4 старта в Германия и Австрия, състезателите на СК “Борд Райдър” спечелиха общо 11 медала за България.

На 2-ри април, състезателите на СК “Борд Райдър” спечелиха 3 медала за България по време на финалите на Националното първенство на Германия в дисциплината “сноуборд крос”.

Шампион при “Момичета U15” е носителката на купа “Надежди” за България – Рая Вукадинова. Сияна Вукадинова, 10 г., спечели 2-ро място при “Момичета U12”. Емил Димитров се класира на почетното 3-то място, при “Момчета U12”.

На 24 и 25 март в Gargellen, Австрия се проведоха два старта за FIS JUN SBX & Open U15/U13, където състезателите на СК “Борд Райдър” спечелиха 6 подиума за България, състезавайки се на технично и скоростно трасе от Европейската купа за мъже и жени.

Резултатите:

Рая Вукадинова – два сребърни медала при “Момичета U15”
Емил Димитров – два бронзови медала при “Момчета U13”
Ивайло Симов – победител от малък финал (5-то място) и 2-ро място, след фото финиш, при “Момчета U15”
Самуил Делчев – 4-то и 5-то място при “Момчета U13”
Данаил Делчев – 9-то и 6-то място при “Момчета U15”

Два подиума за СК “Борд Райдър” от международното състезание по “сноуборд крос” в Германия / снимка: СК “Борд Райдър”

На 11 и 12 март 2023 г. в курорта Skigebiet Grasgehren, Германия, се проведоха квалификации и финал за Националната купа на Германия, в дисциплината “сноуборд крос”.

В състезанието взеха участие състезатели от Германия, Австрия, Чехия, Нидерландия, България и др., а конкуренцията беше много сериозна и във всяка възрастова група имаше между 20 и 30 състезатели сред децата до 15-годишна възраст, каращи на високо ниво.

Носителката на купа “Надежди” за България при “Момичета U13” Рая Вукадинова показа изключително константно каране и зае 2-ро място, както на квалификации, така и на финал, с минимална разлика от първата състезателка.

Ивайло Симов постигна 3-то квалификационно време, но поради допусната грешка в голям финал, зае 4-то място, което в дисциплината “сноуборд крос” е подиум. В тази възрастовата група първите 10 състезатели влизат в 1 секунда, което е показател за много силна конкуренция.

Сияна Вукадинова даде 2-ро квалификационно време, но след падане зае 6-то място в крайното класиране.

Емил Димитров, който бе с 5-то квалификационно време, спечели малък финал, като запази 5-ото си място в крайното класиране.

Самуил Делчев, който е на 12 г., зае 15-о място при “Момчета до 15 г.” от общо 30 състезатели, от които първите 10 влизат в 1 секунда квалификационно време.

Данаил Делчев зае 17-то място при “Момчета U15”.