Андрея Дяксова шеста в общото класиране за Световната купа по ски ориентиране до 23 години

Това е пореден успех на младата ни състезателка

0

Андрея Дяксова
Андрея Дяксова (снимка: Фейсбук – Bulgarian Orienteering Federation)

Отличното представяне през сезона отреди на Андрея Дяксова 6-то място в общото класиране за Световната купа до 23 години. На стартовете в Норвегия тя зае последователно 5-о място в средната дистанция, 11-о в спринта и 6-о в преследването.

Стабилното представяне през сезона другата ни представителка Калина Недялкова ѝ отреди 14-то място в крайното класиране за Световната купа до 23 години.

Това е пореден успех за Андрея Дяксова, която в началото на февруари финишира на 11-то място в средната дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране в Латвия. Тогава другите ни две представителки при жените – Антония Григорова и Калина Недялкова финишираха съответно на 21-а и 30-а позиция, а Станимир Беломъжев остана 16-и.