Два златни медала в боулдъра за България на Европейската купа по спортно катерене за младежи

Боян Киров и Слав Киров станаха новите европейски шампиони във възрастовите си групи

0

Сподели

Shares
Българска федерация по катерене и алпинизъм / Боян Киров

Българите Слав Киров и Боян Киров са новите европейски шампиони по спортно катерене в дисциплината боулдър при юношите съответно Youth A (16-17 г.) и Youth B (14-15 г.). Те успяха да вземат златните медали в своите възрастови групи на проведения Европейски шампионат по боулдър за младежи между 3-6 август в Graz, Австрия.

Слав заслужи отличието след две втори и едно шесто място в трите кръга на европейската купа тази година. Другият българин в ранглистата е Ники Русев, който заема 15-то място след като взе участие само в един кръг.

Българска федерация по катерене и алпинизъм

Боян постигна 3 топа и 3 зони във финалния кръг, колкото и вторият в класирането Самюел Ришар от Франция, но с опит по-малко Боян спечели златния медал. Тази титла, както и предишните две втори места в кръговете на европейската купа му носи  още една престижна победа – в крайното класиране за европейската купа’2022 г. – боулдър в неговата възрастова група.