Забележителната кариера на легендарния Марсел Хиршер в снимки, цифри и факти

Скиорът обяви, че слага край на състезателната си дейност този септември

0

Markus Berger Red Bull Content Pool

В началото на месец септември една от легендите в алпийските ски и топ Red Bull атлет – Марсел Хиршер, обяви край на своята състезателна кариера. През последните години австриецът се наложи като един от най-добрите атлети в белия спорт, а цифрите и фактите несъмнено подкрепят това твърдение.

С някои от най-забележителните от тях си припомняме постиженията на Хиршер през последните няколко сезона.

Общо 245 са състезанията от Световната купа в алпийските ски, в които Марсел Хиршер е взел участие. Цели 138 пъти той се е качил на почетната стълбичка, а 67 от тях – като победител.

Sebastian MarkoRed Bull Content Pool

Австрийският скиор спечели генералното класиране за Световната купа 8 пъти подред,
както и 12 малки кристални глобуса в отделните дисциплини. Участията на Хиршер в
Олимпийски игри и световни първенства също няма да останат незапомнени. На най-
големия спортен форум скиорът е печелил златото два пъти и един път се е окичвал със сребърния медал. На шампионата на планетата австриецът е прибавил към актива си 7 златни и 4 сребърни медала.

Samo VidicRed Bull Content Pool

За да постигне всеки един от тези резултати, през кариерата си Хиршер е използвал
повече от 2000 чифта различни ски, както и 150 чифта обувки. И не на последно място, ските и обувките нямат същото значение, ако не са част от пълноценни тренировки. По тази причина австриецът се е подготвял за състезанията в своята кариера в рамките на