Александра Тоткова с бронзов медал от Световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки

Отличието е за дисциплината "Трудност"

0

световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки
Снимка: Станимир Желязков

Александра Тоткова зае третото място в дисциплината „Трудност“ на Световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки, което се провежда от 21 до 31 август в Арко, Италия.

След оспорван финал при девойките в групата Youth B (14-15 г.) шампионката Ориане Бертоне от Франция спечели само с един плюс пред Хана Коике от Япония. Алекс им беше достойна съперничка, катерейки много стабилно и само малка грешка я остави две хватки под победителката.

Още един български състезател беше на полуфинал вчера. В същата възрастова група при юношите – Слав Киров остана на крачка от финала, постигайки равен резултат с 8-ия в класирането и само резултатът от квалификациите му отреди 9-то място в крайното класиране.

Слав Киров

Класирането на всички български състезатели:

Youth B (14-15 г.)
Девойки – Александра Тоткова – 3-то място, Мария Неделчева – 68-мо място, Йоанна Недялкова – 69-то място;