0

Сподели

Shares
Снимка: © MRSWS Albert Jorquera, Guillem Casanova, ©GO experience.com.gr

Olympus marathon в Дион, Гърция е седмият старт от Световните серии по Скайрънинг. Трасето с дължина 44км, 3200 м денивелация и най-висока точка 2780 м предизвика участниците да покажат най-доброто от себе си, а битката за първото място бе решена буквално в последните минути.

Мароканецът Заид Аит Малек спечели първата позиция с време 4:31:47 ч. Малко повече от минута не достигна на Кирил Николов-Дизела да го изпревари и героично се класира на второ място с време 4:33:01 ч. Това е и най-добрият резултат на българина в гръцкото състезание до момента:

Има дни, в които бягането ти върви и краката ти са леки. Щастлив съм от бягането днес, а най-радостното за мен е, че подобрявам най-доброто си време от трасето, което поставих 2015-та с почти 11 мин.

Следващото състезание пред Кирил ще е BUFF® EPIC TRAIL 42K, на 14 Юли в Испания.

При жените, Антония Григорова се класира на 8 място, като премина трасето за 5:50:30 ч.:

Много съм щастлива, че успях да подобря времето си от предната година в присъствието на толкова силна женска конкуренция. Имах щастието времето да е прохладно, а физически се чувствах страхотно.

Първото място завоюва италианката Елиса Деско, с време 5:14:18 ч.

Следващият старт на Антония е на Royal Ultra sky marathon, който ще се проведе в подножието на Gran Paradiso, Италия. Към момента тя се нарежда на 20 позиция в Генералното класиране.