Бронзов медал за Пепи Иванов на ЕК в дисциплината трудност

0

Петър Иванов се класира на трето място на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината трудност. Тя се проведе през изминалия уикенд в швейцарския град Устер.

Петър Иванов

Българският представител, който се състезава в групата на 18-19-годишните, постигна стабилни резултати още от самото начало на надпреварата. Той се класира на първо място в двата квалификационни маршрута. На финала съвсем малко не му достигна да извоюва победата, но доброто му представяне му отреди място на почетната стълбичка. Яник Флохе от Германия и Якуб Конечни от Чехия са състезателите, които се наредиха на първите две места.

В надпреварата при 14-15-годишните България имаше още един финалист – Христо Урумов. Той изовюва 7-о място в крайното класиране. Другите катерачи в същата група – Петър Атанасов и Йоан Михайлов се наредиха съответно на 17-а и 33-та позиция.

През следващия уикенд ще се проведе последният кръг от ЕК в дисциплината трудност. Домакин ще бъде Мюнхен.