Български даунхил серии 2017: класиране

 
0

След финала на Home Mountain Bike Cup – последното състезание в дисциплината спускане, което се проведе на Витоша изминалия уикенд, станаха ясни финалните резултати в класирането за Българските даунхил серии.

Home Mountain Bike Cup
Снимка: Concept Creative

Очаквано, най-оспорваната категория беше тази на мъжете. В крайното класиране разликата между първите двама е само 3 точки.

1. Стивиан ГАТЕВ (Bike House) – 340 т.
2. Росен КОВАЧЕВ (Gravity) – 337 т.
3. Йоан НЕЙЧЕВ (Ram Bikes Team) – 265 т.
4. Валентин ТЕНЕВ (Ram Bikes Team) – 219 т.
5. Sam HERD – 120 т.
6. Стиван СТЕФАНОВ (BMW M Bike Team) – 116 т.
7. Стоян ВЪРБАНОВ (Riders United) – 108 т.
8. Йотко ЙОТКОВ – 102 т.
9. George GANNICOTT – 100 т.
9. Luke COCKBURN – 100 т.

Убедителна преднина на Теодор Мавродиев в категорята „Юноши 17-18“, който приключва сезона с пълен набор от първи места в даунхил сериите и 500 точки:

1. Теодор МАВРОДИЕВ (VIVO) – 500 т.
2. Денислав АНГЕЛОВ (Extreme Motion) – 385 т.
3. Метин КАЧАН (Shore invaders) – 175 т.
4. Александър ВЕНКОВ (True Riders) – 166 т.
5. Милчо СТОЯНОВ – 134 т.
6. Георги ДОБРИЯНОВ – 115 т.
7. Чавдар ТОДОРОВ – 115 т.
8. Борис ЗАХАРИЕВ – 112 т.
9. Марио ВЕЛКОВ (Bike House) – 95 т.
10. Иван КОБУРОВ – 75 т.

Виктория Гончева завърши сезона също с пет от пет първи места в стартовете в страната. Това ѝ осигури първото място и в крайното класиране:

1. Виктория ГОНЧЕВА (Gravity) – 500 т.
2. Маргарита ХРИСТОВА (Bike Center) – 320 т.
3. Изабела ЯНКОВА (Riders United) – 130 т.
4. Виктория ГЕНОВА (Riders United) – 80 т.

ВИЖ ПОВЕЧЕ: Интервю с Виктория Гонева след края на последното състезание

В категория „Мастърс“ класирането до 10 място изглежда така:

1. Димитър ГАЙДОВ (True Riders) – 400 т.
2. Милан ДИМОВ (Riders United) – 247 т.
3. Петър ЛОЗЕВ (FourTwenty) – 214 т.
4. Николай ПЕШОВ – 195 т.
5. Angelo Anagnostou – 182 т.
6. Александър ОСЕНСКИ (FourTwenty) – 139 т.
7. Антон НАСТЕВ (Ram Bikes Team) – 127 т.
8. Дечко ГРУЕВ (FourTwenty) – 100 т.
9. Димитър МИТРЕВ (FourTwenty) – 81 т.
10. Giannis Giannousas (Bike 30) – 80 т.

В категория „Юноши 16-17“ Йордан Анчев заема първото място с 60 точки преднина пред Румен Белезирев.

1. Йордан АНЧЕВ (Riders United) 400 т.
2. Румен БЕЛЕЗИРЕВ (VIVO) – 340 т.
3. Григор ВЪЛЧАНОВ (Triton Extreme) – 324 т.
4. Кристиян КАЦАРОВ – 210 т.
5. Евгени ВОЙНОВ (Drag Zone) – 137 т.
6. Xristoforos FLOKAS (Bike 30) – 132 т.
7. Петър ДИЧЕВ (Свободно измерение) – 116 т.
8. Николай ДЮЛГЕРОВ – 85 т.
9. Мартин КАРЪПСКИ – 80 т.
10. Dimitris ANTONOULIS (Bike 30) – 77 т.

Посочените резултати са обявени първоначално на сайта на Българските колоездачни серии.

   

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведи твоят коментар!
Моля, въведи твоето име тук.