Андрей Гридин с победа и рекорд

0

Андрей Гридин маратон
Снимка: Персенк Ултра

Андрей Гридин завърши на първо място планинския ултра маратон OLYMPUS MYTHICAL TRAIL.

Предизвикателния маратон се провежда всяка година в първия уикенд на юли и изправя бегачите пред изпитанието да бягат по 100-километровото трасе в планината Олимп в Гърция.

95% от трасето е съставено от натоварващи технични пътеки, а общото изкачване по време на състезанието е 6410 м.

Olympus Mythical Trail
Снимка: omt100

Андрей Гридин не просто успява да надбяга всички останали атлети, състезаващи се в ултра маратона, а и го прави с огромна преднина и поставяйки нов рекорд. Времето, за което Гридин финишира, е 14.36.00 часа, което изпреварва втория в класирането – Аригириос Вамвакитис, с цял час, две секунди и двадесет и пет стотни и подобрява досегашния рекорд с цели 21 минути.

Снимка: Babis Giritziotis

Още за постиженията на Андрей Гридин в бягането и останалите спортове, с които се занимава, четете в интервюто тук.

Още двама българи участваха в тежкото състезание, което стартира на 1-ви юли. Това са Константин Атанасов, който се класира на 29-о място и Мария Николова, която зае 30-то място в общото класиране и 2-ро при жените.