Red Bull Cliff Diving Копенхаген

0

Снимка: Red Bull Cliff Diving

Времето в Дания може и да се мени от градушка на ярко слънце в рамките на пет минути, но нищо не можа да спре настоящия шампион по височинно гмуркане Гари Хънт да добави своята първа победа от Копенхаген към впечатляващата си колекция. Пред 35-хилядна публика британецът завърши с 511,60 точки, водейки сънародника си Блейк Олдридж и колумбиеца Орландо Дюк. От началото на сезона атлетите доминират подиума за пореден път и сега затвърдиха челните си позиции в цялостното класиране.

Блейк Олдридж. Снимка: Red Bull Cliff Diving

В състезанието се включи и българинът Тодор Спасов, който отново получи специална покана за участие в сериите. Той изпълни скоковете си много добре, получи и добър резултат за тях, но тъй като и като цяло нивото на състезателите беше високо, успя да се класира на 11-о място.

Тодор Спасов. Снимка: Red Bull Cliff Diving

Четири спирки след началото на надпреварата, цялостното класиране показва превъзходството на Гари Хънт, който добавя към резултата си още един максимум брой точки от Копенхаген. Орландо Дюк заема второто място, Блейк Олдридж е номер 3, а най-младите спортисти в надпреварата – Дейвид Колтури и Джонатан Паредес, завършват петорката до момента.

Орландо Дюк. Снимка: Red Bull Cliff Diving

Оставяйки най-северната спирка от сериите зад гърба си, след четири седмици състезанието се завръща към архипелага и Азорските острови. Там, във впечатляващо 3-секундно свободно падане, мъже и жени за пореден път ще покажат спортно изящество и техника, достигайки 85 километра в час.

С голямо нетърпение очакваме и състезанието в Босна и Херцеговина в средата на август, в което отново ще се включи Тодор Спасов. Повече за него и представянето му ще научите от тук.